Bezpečnostní sklo ESG (tzv. kalené sklo)

ESG je označení pro tvrzené (bezpečnostní) sklo, které se vyrábí tepelnou úpravou kalením. Tento proces změní vnitřní napětí a sklo díky němu získá nové vlastnosti. Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu 620°C a následném prudkém ochlazení vzduchovou sprchou. Tím se ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Tímto procesem se docílí tažného pnutí uvnitř a na povrchu vznikne tlakové napětí. Takto vzniklé sklo má vysokou pevnostv ohybu a odolnost proti nárazům. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré kvádříky a tím se maximálně eliminuje poranění.

Kalené bezpečnostní sklo se používá především tam kde jsou kladeny nároky na bezpečnost. V případě rozbití takto upraveného skla dojde k roztříštění celé plochy na malé tupé kousky, které nezpůsobují poranění jako v případě skla nekaleného. Jedná se především o prosklené výplně dveří, zastávky MHD, zástěny pro sprchové kouty, vnitřní police skříní,skla pod kamna.


CELOSKLENĚNÉ DVEŘE

Předností celoskleněných dveří je kvalita, bezpečnost a variabilita která nabízí nespočet možností provedení. Tvrzená skla mají vysokou odolnost vůči nárazům a vylučují poranění ostrými střepy, pokud by k rozbití vůbec došlo.

Typy dveří :
• jednokřídlé ( kyvné, otočné, posuvné na boční světlík nebo stěnu )
• dvoukřídlé ( kyvné, otočné, posuvné na boční světlík nebo stěnu )
• celoskleněné stěny
CELOSKLENĚNÉ SCHODY
SKLO POD KAMNA

Vyrábíme podložky pod krbová kamna a před krby z bezpečnostního čirého kaleného skla 6-8mm. Podložky jsou ideálním řešením, jak uvést instalaci kamen do souladu s platnými bezpečnostními předpisy.

Kalené skla o síle 8mm mají nosnost 220kg.
Vyrobíme vám sklo dle vašich návrhů o požadované síle a tvaru.
POČÍTADLO